eudial
=D=D
Just det, och dessutom ska alla ha normalbyggda dockor av båda könen att leka med när dom är små.
Blir så förbannad på barbie och actionman. :furious:
Blir så förbannad på barbie och actionman. :furious:
doppelgänger said:Man kanske kan tillverka egna leksaker? Jag har varit väldigt inne på det. Att göra smarta bra leksaker och spel som de lär sig vettiga saker av.
eudial said:Tycker Waldorf är en vettig skola, dock har den några småfel enligt mig. Den är lite konservativ med vissa saker, och tar fasta på hur dom tycker saker "ska" vara. Tycker det inte är inte relevant vilken sorts penna man skriver med.
Annars är den faktiskt ganska bra.
Kollektiv är en såndär grej som jag faktiskt tror skulle fungera. Dessutom så blir ju ungarna typ översociala av att växa upp så.
eudial said:Det är ju faktiskt också lite del av problemet. När man väl kommer upp till gymnasiet är man ganska less.
doppelgänger said:Here here! Jag håller fullständigt med. Det skulle inte skada med schyssta filmer om kvällarna heller